Z roboczą wizytą w Puckim Hospicjum

W czwartek, 6 kwietnia 2017 roku, przedstawiciele Hospicjum Domowego im. Cicely Saunders złożyli roboczą wizytę u swoich Przyjaciół z Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Podczas kilkugodzinnego pobytu nasze hospicja wymieniły swoje doświadczenia na wielu płaszczyznach. Wymiana dobrych praktyk to podstawa naszej wspólnotowej działalności, jesteśmy dla siebie wsparciem, a nie konkurencją. W tej właśnie atmosferze odbywało się dzisiejsze spotkanie.

Zostaliśmy ciepło i otwarcie przyjęci przez Annę Jochim-Labudę – Wiceprezes Zarządu Hospicjum. Marta Werner-Dettlaff – Opiekun Wolontariatu w Puckim Hospicjum oprowadzając nas, opowiadała o sposobie pracy i opieki nad ich Podopiecznymi. Rozmawialiśmy zarówno o bezpośredniej opiece nad chorym, jak również o kwestiach organizacyjnych i dotyczących zarządzania. Justyna Grabowska-Bisewska wprowadziła nas w ludzki świat administracji hospicjum. To tylko niewielka część osób, które dziś poznaliśmy i tak ciepło nas przyjęły. Wspominaliśmy śp. ks. Jana Kaczkowskiego, powróciliśmy również w rozmowach do patronki naszego hospicjum – Cicely Saunders.

 

śp. Ksiądz Jan Kanty Kaczkowski – Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio (fot. Marcin W. Kołodziej)


Z serca dziękujemy za ten wspaniale i owocnie spędzony czas w gronie Przyjaciół ze wspólnej hospicyjnej drogi. Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania, kolejnych rozmów i wspólnych projektów oraz Waszej wizyty w naszym Hospicjum Domowym przy Botanicznej w Warszawie.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji – Michalina Wojtas i Marcin W. Kołodziej – przedstawiciele Hospicjum Domowego im. Cicely Saunders.

 

Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio (fot. Michalina Wojtas)

 

Tablica pamiątkowa – Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio (fot. Michalina Wojtas)

 

Przedstawiciele Hospicjum Domowego im. Cicely Saunders z Opiekunem Wolontariatu Puckiego Hospicjum – Martą Werner-Dettlaff (fot. Justyna Grabowska-Bisewska)

 

Oddział stacjonarny Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio (fot. Michalina Wojtas)

 

Kaplica Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio (fot. Marcin W. Kołodziej)

 

Księga Pamiątkowa – Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio (fot. Marcin W. Kołodziej)

 

Wpis pamiątkowy (fot. Michalina Wojtas)

 

Wolontariat w Puckim Hospicjum pw. św. Ojca Pio (fot. Marcin W. Kołodziej)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *