Pola Nadziei

Pola Nadziei to program mający na celu pomoc osobom nieuleczalnie chorym.
Jego główne założenia to pozyskiwanie środków finansowych dla podopiecznych oraz szeroko pojęta edukacja w zakresie opieki paliatywnej oraz pomocy osobom w żałobie. To także rozpowszechnianie idei otwarcia się na potrzeby człowieka cierpiącego.

Do współpracy zapraszamy samorządy, wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. Znajdując miejsce na posadzenie żonkili – symbolu nadziei na nowe życie, wspólnie głosimy zwycięstwo miłości nad śmiercią poprzez czynny i symboliczny wyraz naszej wrażliwości na człowieka cierpiącego.
Piękną ideą tego programu jest również szeroko pojęta współpraca ze szkołami i przedszkolami: zachęcamy dzieci i młodzież do chwili refleksji i odnalezienia prawdziwych wartości życia. Odbywa się to przede wszystkim poprzez wspólne sadzenie Pól Nadziei, szkolenia dla młodzieży, pogadanki w szkołach i przedszkolach oraz pomoc w tworzeniu i działaniu wszelkich grup charytatywnych. Często organizowane są również rożnego rodzaju konkursy i zabawy, dające poczucie radości każdej ze stron życia hospicyjnego.
Chcesz posadzić swoje Pole Nadziei – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *