Ponad 700 pierogów ulepionych przez Gwiazdy na rzecz naszych Podopiecznych

Wolontariuszki: Stanisława Korytowska i Agata Kalińska oraz Marcin W. Kołodziej. Fot. Ryszard Krawczyk

18 listopada 2017 roku, w Sali Ratuszowej w Pałacu Kultury i Nauki w ramach drugiej edycji Festiwalu Pierogów Świata, Gwiazdy ulepiły ponad 700 pierogów, kwestując tym samym na rzecz naszych Podopiecznych.

Marcin Troński, Wojciech Malajkat, Agata Passent, Piotr Zelt, Józef Pawłowski, Lucyna Malec, Miłka Skalska, Michał Żebrowski oraz Zespół Hospicjum Domowego im. Cicely Saunders i Stowarzyszenia Hospicjum Domowe przez cały dzień w radosnej, rodzinnej i kuchennej atmosferze Gotowali się do pomocy! w ramach naszej akcji pod tym samym tytułem. Organizator Festiwalu Pierogów Świata, Smaczny Targ zaprosił w tym dniu wiele znanych pierogarni i nas – organizację pożytku publicznego.

Aktorka Lucyna Malec, opiekun wolontariatu Agnieszka Maj i aktor Józef Pawłowski. Fot. Agata Kalińska

Zaproszenie przyjęliśmy z radością – dla naszych Podopiecznych. Zależy nam bardzo na tym, by odczarować słowo hospicjum, by nie kojarzyło się się tylko z tym co smutne, trudne, bolesne, ale by pokazać, że to też życie, które może być do końca pełne, a na pewno do końca wartościowe.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że podczas Festiwalu nawet stali pracownicy i współpracownicy byli wolontariuszami. Towarzyszyli nam znani i lubiani. Aktorzy, prezenterzy, magicy – wszyscy ochoczo włączyli się do akcji i spod ich rąk wychodziły wspaniałe pierogi. A ulepiliśmy ich ponad 700 szt. Całkowity dochód z ich kwesty został przekazany na rzecz naszych Podopiecznych.

Dziennikarka i prezenterka Miłka Skalska i magik Y. Fot. Agata Kalińska

Spotkaliśmy się z pozytywnym odzewem uczestników całego Festiwalu Pierogów Świata vol. 2. Nawet tych najmłodszych. Otóż podeszła do nas pewna młoda dama (lat maksymalnie 10) i zapytała, czy może też z nami pracować na rzecz naszych chorych. Przez dłuższy czas dzielnie lepiła zgrabne pierożki wykazując się dużą znajomością tematu.

Recenzje? Podobno nasze wyroby dorównywały smakiem pierogom babci jednego z wielu naszych gości. A to według niego, oznacza światową ligę. Co możecie usłyszeć również w materiale TVP 3 Warszawa wyemitowanym w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim tego dnia. Czy potrzebne są lepsze rekomendacje?

Wszyscy zgodnie podkreślali wspólnotowość jedność tych, którzy Gotowali się do pomocy! Wolontariusz, aktor, lekarz, dyrektor, pielęgniarka, gość – wszyscy byliśmy razem, bez podziałów, bez funkcji, bez stanowisk. Po prostu wszyscy wiedzieliśmy, że pracujemy dla dobrej sprawy, dla idei, która warta jest każdego wysiłku czy poświęcenia, choć nogi bolą, a ręce mdleją już przy ugniataniu ciasta. To było wielkie święto wolontariuszy. Bo wolontariuszami tego dnia byliśmy wszyscy. Za to dziękujemy!

Wolontariuszka Katarzyna Krajewska, lekarz Marta Klimek-Lewandowska oraz aktor Michał Żebrowski. Fot. Agata Kalińska

Gotuj się do pomocy! to cykl wydarzeń, głównie kulinarnych, w których kwestując na rzecz naszych Podopiecznych krzewimy ideę hospicyjną, niesiemy przesłanie Cicely Saunders oraz promujemy wolontariat – nie tylko hospicyjny.

W sobotniej akcji dzięki ciężkiej pracy i ofiarności gości zebraliśmy: 2437,74 złote i 3 euro. Dziękujemy Wam za to. Kwota ta pozwoli nam na zakup dla naszych Podopiecznych, np.:

– 1 koncentratora tlenu lub

– 20 pneumatycznych materacy przeciwodleżynowych lub

– 100 specjalistycznych opatrunków ze srebrem lub

– 830 wenflonów lub

– 2500 strzykawek do podawania środków przeciwbólowych.

W imieniu naszym i naszych Podopiecznych – z serca dziękujemy za Wasze serce. Do zobaczenia niebawem w innych naszych akcja, w których gotujemy się do pomocy!

Więcej zdjęć w naszej galerii: Gotuj się do pomocy! Festiwal Pierogów Świata vol. 2

Media o wydarzeniu:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *