Nic się nie dzieje, to zaraz przejdzie

W ramach współpracy międzyhospicyjnej, 16 lipca (niedziela), po Mszy Świętej o godz. 10:00 w Kościele pw. Świętego Feliksa z Kantalicjo przy ulicy Kościuszkowców 85a w Warszawie odbył się występ przygotowany przez wolontariuszy Puckiego Hospicjum pw. Ojca Pio dla naszych sympatyków i przyjaciół.

Monodram “Nic się nie dzieje, to zaraz przejdzie” został zainspirowany spektaklem w reżyserii Joanny Grabowieckiej, którego scenariusz pisała Ewa Gawlikowska-Wolf. Z powodu nowotworu – glejaka mózgu – nie dokończyła go. Jego sfinalizowanie zawdzięczamy Elżbiecie Chowaniec.
W rolach głównych: Hania Głowienke – studentka Uniwersytetu Gdańskiego.
>Spektakl zrobił ogromne wrażenie na widzach. Poruszał bowiem bardzo ważny problem – próbę odnalezienia się w nowej skomplikowanej sytuacji samej chorej jak i jej bliskich i ludzi, z którymi przyszło jej podjąć walkę o życie.
Piękny czas, wspaniałe wspólne chwile wolontariuszy z Hospicjum Puckiego i Hospicjum Domowego im. Cicely Saunders. Wystawiany monodram “Nic się nie dzieje, to zaraz przejdzie” był poruszający i pełen głębi… Autorka monodramu i aktorzy grający główne role otrzymali zasłużone owacje na stojąco. Były łzy, zaduma i pochylenie się nad trudem ludzkiego życia i uczuć w czasie choroby. Dziękujemy z całego serca wszystkim za obecność, a przede wszystkim naszym Przyjaciołom z Hospicjum Puckiego za życzliwość, radość i cudowny, wspólny czas. Do zobaczenia wkrótce znów razem – napisała po spektaklu Agnieszka Maj – opiekun wolontariatu w naszym Hospicjum Domowym im. Cicely Saunders.
I piękne słowa od Przyjaciół z Puckiego Hospicjum: Takiej gościnności i cudownej atmosfery nie spodziewaliśmy się. Przyjęliście nas naprawdę po królewsku, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Pozdrawiamy z Pucka – grupa teatralna i wolontariusze Puckiego Hospicjum z opiekunem. A jedzonko było PYSZNE! – dziękujemy!
Mamy nadzieję, że przyjaźń i wzajemna współpraca zaowocują kolejnym DOBREM na rzecz drugiego człowieka. Łączmy się w takich działaniach i integrujmy na różnych gruntach. Pozdrawiamy stęsknieni i zapraszamy do Pucka 🙂
Uściski dla WSZYSTKICH!