O wolontariacie

Wolontariat opiekuńczy – to bezpośrednia opieka w domach naszych chorych. To bezcenna obecność i towarzyszenie w chwilach trudnych, pięknych, doniosłych, zwykłych i niezwykłych. To współpraca z zespołem medycznym, dołączenie do “drużyny”, której wspólnota jest cichym światłem opieki paliatywnej. Wystarczy pragnienie serca i odbycie szkolenia.

Wolontariat akcyjny – to pole działalności, której celem jest pozyskiwanie środków finansowych na opiekę hospicyjną, działania edukacyjne i informacyjne. Wielu aktywnych ludzi odnajduje tu swoje miejsce do działań na rożnym szczeblu i różnej skali. To wielkie i nieograniczone możliwości wykorzystania pokładów kreatywności i pociągnięcie w tę wielką frajdę wielu innych „ukrytych” wspaniałych ludzi.

Wolontariat administracyjny – to szeroki zakres działań w siedzibie hospicjum: przyjmowanie telefonów i zgłoszeń, wypożyczanie sprzętu potrzebnego naszym pacjentom. To rozmowa z rodziną będącą w najtrudniejszym momencie życia, to uśmiech, to serdeczne spojrzenie, dające poczucie zrozumienia i wsparcia. Bardzo chętnie gościmy na dyżurze wszystkich chętnych majsterkowiczów do prac instalacyjnych, technicznych i porządkowych. W naszym domu hospicyjnym każdy odnajdzie swoje miejsce.

Wolontariat szkolny (studencki) – to piękna i bardzo owocna współpraca ze szkołami i uczelniami w szerzeniu idei hospicyjnej, idei uwrażliwienia na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka. To różnego rodzaju akcje, wspólne dzieła (np. kartki świąteczne dla podopiecznych), które przynoszą uśmiech zarówno młodzieży jak i naszym pacjentom.

Wolontariat uśmiechu ? – powołany do niego jest każdy człowiek, który ma w sobie chęć podarowania uśmiechu, obecności i serdeczności. Każdy, kto chce, abyśmy choć odrobinę mogli dotknąć jego dobra, przychodzi do nas: porozmawiać, pobyć, posłuchać, wzbogacić naszą drogę swoją drogą. Każdy wnosi coś niepowtarzalnego i wyjątkowego. Wiek od poczęcia do 100 lat, powyżej przyjeżdżamy i przywozimy we własnym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *