Zaduszkowe spotkanie Osieroconych

W Kościele Św. Feliksa z Kantalicjo przy ul. Kościuszkowców 85a w Warszawie, niedaleko naszego Hospicjum, 3 listopada odbyło się wyjątkowe, zaduszkowe spotkanie osieroconych.

Zespół “Coraz Bliżej” – ks. Andrzej Daniewicz SAC i Dagmara Melosik, foto. Maciej Maliborski


Zgaszone światło, delikatna niebieska poświata przy ołtarzu, zapalone świece. Rozpoczęliśmy Wypominkami, w których nasz Zespół, Wolontariusze i Pracownicy, wspominał wszystkich naszych Podopiecznych, którzy odeszli do wieczności. Ks. Andrzej Daniewicz SAC (klawisze) oraz Dagmara Melosik (wokal) z zespołu “Coraz Bliżej”, swym koncertem uwielbieniowym przenieśli nas w świat wspomnień i zadumy. Świat bliskości Boga i naszych bliskich. Zespół “Coraz Bliżej” możecie usłyszeć każdego 22-go dnia miesiąca w muzycznych wieczorach uwielbienia przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie. Najbliższe spotkanie – 22 listopada w godzinach 19:00-21:00.

Natalia Księżak, foto. Maciej Maliborski

Usłyszeliśmy również Natalię Księżak w jej autorskich utworach o Maryi i o deszczu. “Jestem z wykształcenia tłumaczem, ale pracuję w przedszkolu dwujęzycznym, o czym nigdy nawet nie marzyłam, nigdy tego nie chciałam, ale jak się okazało kocham dzieciaki. Śpiewam bo lubię. Traktuję to jako swego rodzaju dar. Nauczyłam się tym cieszyć i dzielić. To taka forma posługi i dziękczynienia” – mówi o sobie Natalia.

Zespół “Woda Życia”, foto. Maciej Maliborski


Mszę Świętą w intencji naszych zmarłych Podopiecznych odprawił proboszcz Parafii Św. Feliksa z Kantalicjo, ks. dr Bernard Czerwiński. Muzycznie Mszę oprawił zespół “Woda Życia” w składzie: Sylwia Mielcarz (gitara i wokal), Magdalena Kowalczyk (wokal), Magdalena Porowska (wokal), Małgorzata Ostrowska (wokal), Monika Wojewódzka (wokal) i Katarzyna Krajewska (wokal). “Jesteśmy zespołem wokalno-instrumentalnym, powołanym do muzycznej modlitwy, która ma prowadzić do dobrego Boga” – mówi Kasia Krajewska, jedna z wokalistek zespołu “Woda Życia” i nasza wolontariuszka. Na zakończenie Zespół wykonał utwór Marka Grechuty “Dni, których nie znamy”. Ulubiony utwór śp. Mamy naszej Kasi. Były łzy wzruszenia, były ciepłe słowa i gesty.

Mamy w naszym Hospicjum zwyczaj, gdy do wieczności odchodzi nasz Podopieczny, zapalamy “Światełko Nadziei”. Jest to znak dla nas wszystkich – moment zatrzymania, zadumy i przemyślenia. Dzięki firmie BISPOL Sp. z o.o., która przekazała nam w darze świece, mogliśmy każdej osobie osieroconej, każdemu uczestnikowi naszego zaduszkowego spotkania przekazać “Światełko Nadziei”. Dziękujemy Wam za ten bezcenny dar!

Tradycyjnie po Mszy Świętej, dzięki Siostrom Felicjankom i ich wielkim sercom, przeszliśmy do pobliskiej świetlicy przy Azaliowej i wspólnie z Rodzinami naszych Podopiecznych i naszym Zespołem mogliśmy przeżyć ten czas wspomnień i zadumy. Mogliśmy się wspólnie zatrzymać. Mogliśmy być! Być razem!

Nagłośnienie i oświetlenie zapewnił nam wyrozumiały Zespół Maggie Sounds

Dziękujemy Wam wszystkim za Wasze serca, bezinteresowne oddanie i poświęcony czas! Dziękujemy, że wspólnie mogliśmy przeżyć ten dzień!

Dodaj komentarz