Wydarzenia

Codziennie niesiemy pomoc nieuleczalnie chorym mieszkańcom Warszawy i okolic. Staramy się robić więcej. Zobacz jak:

Warsztaty dla dzieci osieroconych

Zazwyczaj w trzecią sobotę miesiąca, w siedzibie naszego hospicjum prowadzimy warsztaty m.in. plastyczne, muzyczne, teatralne. Również plenerowe. Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci a w szczególności te, które przeżywają trudny okres żałoby po stracie kogoś bliskiego.

Spotkania osieroconych – Msze Święte

Msze Święte w intencji Waszych Bliskich – naszych Podopiecznych, które odprawiamy w Kościele Świętego Feliksa z Kantalicjo, przy ul. Kościuszkowców 85a w Warszawie, niedaleko naszego hospicjum. Po Mszy spotykamy się w pobliskiej świetlicy Sióstr Felicjanek abyśmy mogli zatrzymać się w tym dniu na chwilę.

Gotuj się do pomocy!

Gotuj się do pomocy! to cykl wydarzeń, głównie kulinarnych, w których kwestując na rzecz naszych Podopiecznych krzewimy ideę hospicyjną, niesiemy przesłanie Cicely Saunders oraz promujemy wolontariat – nie tylko hospicyjny. Wspierają nas w tym znani i lubiani – aktorzy, piosenkarze, gwiazdy ekranu.

Pomocna dłoń

Pomocna Dłoń to projekt łączący wolontariat szkolny z wolontariatem hospicyjnym, uwrażliwiający na drugiego człowieka i promujący pomaganie. Projekt, który łączy pokolenia, aby każde mogło z siebie czerpać i sobie pomagać. Skierowany głównie do młodzieży szkolnej i studentów.

Żyć godnie do końca

Celem projektu “Żyć godnie do końca” jest, aby idea hospicyjna powędrowała dalej i upowszechnienie jej, aby potrzeby i metody opieki nad ludźmi nieuleczalnie chorymi trafiły do każdego. Aby każdy mógł żyć godnie do końca! Projekt skierowany głównie do seniorów.

Szkolenia

Serdecznie zapraszamy na szkolenia skierowane do wszystkich osób, które dostrzegają cierpienie drugiego człowieka. Przyjdź i skorzystaj z doświadczenia wysokiej klasy specjalistów, którzy na co dzień walczą o godność tych, którzy są w najtrudniejszych momentach swojego życia.

Inne

Tu znajdziecie nasze jednorazowe akcje, wydarzenia i programy. Bardzo często jednak, stają się one cykliczne. W naszych działaniach promujemy i krzewimy ideę hospicyjną, niesiemy przesłanie Cicely Saunders, promujemy wolontariat, kwestujemy na rzecz naszych Podopiecznych.